Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

NOTATKA ZE SPOTKANIA W MINISTERSTWIE EDUKACJI NARODOWEJ

2018-06-13 08:59:22 (ost. akt: 2018-06-13 09:18:04)

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski odbył wczoraj 12 czerwca wizytę w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Poniżej notatka z tego spotkania sporządzona przez Joannę Wilewską, Dyrektor Departamentu Wychowania i kształcenia Integracyjnego.

W notatce czytamy: "W dniu 12 czerwca br. z inicjatywy Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego i przy akceptacji ministra Anny Zalewskiej w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego odbyło się spotkanie podczas, którego Burmistrz poinformował o działaniach mających na celu popularyzację oddziaływań wobec dzieci w zakresie pracy nad wadami postawy. Program już wcześniej był znany i popierany w MEN, publikacja LIDZBARK WARMIŃSKI BEZ WAD POSTAWY uzyskała patronat MEN.

Waga poruszanego problemu spotkała się z pełnym zrozumieniem dyrekcji departamentu, która zobowiązała się do przeprowadzenia badania ankietowego w przedszkolach i szkołach w miesiącu wrześniu w celu stwierdzenia stanu faktycznego w zakresie organizacji zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Pytania ankiety będą dotyczyły liczby dzieci objętych tymi zajęciami, liczbę specjalistów mających uprawnienia do ich prowadzenia oraz warunków w jakich są prowadzone i z jakich środków są finansowane. MEN zapyta też o badania przesiewowe w tym zakresie i wynikające z nich potrzeby.

Wyniki będą podstawą do opracowania strategii w tym zakresie. Problem jest ważki i wymaga podjęcia konkretnych działań.

Dyrektor JOANNA WILEWSKA
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
DEPARTAMENT WYCHOWANIA I KSZTAŁCENIA INTEGRACYJNEGO"

Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB