Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Jest już broszura z ćwiczeniami do stosowania w domu

2018-06-13 08:00:00 (ost. akt: 2018-06-13 08:55:08)
Burmistrz Jacek Wiśniowski i Piotr Szutowicz

Burmistrz Jacek Wiśniowski i Piotr Szutowicz

Autor zdjęcia: Bernadeta Małachowska

Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim postanowił wspomóc rodziców dzieci z wadami postawy. Wydał książeczkę z zestawami ćwiczeń, które będzie można wykonywać w warunkach domowych.

Pierwsze egzemplarze trafiły w poniedziałek 11 czerwca na biurko burmistrza, który zabrał je następnego dnia na spotkania w ministerstwach.

Wybrał się bowiem 12 czerwca z wizytą przede wszystkim do Ministerstwa Zdrowia, ale zaplanował też spotkania w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Tematem rozmów w Ministerstwie Zdrowia będzie przedstawienie kolejnych etapów wdrażania projektu oraz możliwość wsparcia merytorycznego lub też finansowego naszego programu.

Wcześniej, bo 4 czerwca w urzędzie miejskim burmistrz spotkał się z członkami zespołu do spraw realizacji projektu: Grażyną Rysik-Rakowską, Wojciechem Korzeniewskim, Andrzejem Dryzelenko oraz Ewą Lubińską. Na spotkaniu był również koordynator projektu Piotr Szutowicz.

Tematem spotkania była pozytywna, choć nie pozbawiona uwag, dla lidzbarskiego programu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" opinia Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

W poszczególnych placówkach oświatowych, czyli szkołach i przedszkolach Lidzbarka Warmińskiego zbierane są też już zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach korekcyjnych w ramach programu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy".

Powstają również listy nauczycieli, którzy będą od września prowadzili zajęcia korekcyjne. Warto przypomnieć, że dzieci uczestniczą regularnie w nauce pływania oraz ćwiczeniach korekcyjnych na basenie Term Warmińskich.

Wydana przez urząd książeczka zawiera podstawowe ćwiczenia w takich wadach postawy jak skolioza, płaskostopie, plecy okrągłe, wklęsłe lub płaskie.

W publikacji jest też krótka historia projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy", wyniki badań uczniów i przedszkolaków oraz plany związane zew wspomnianym projektem.

Książeczka zawiera kilkadziesiąt prostych ćwiczeń. Instruktażem zajęła się Grażyna Rysik-Rakowska, a modelami byli uczniowie lidzbarskich szkół — Kinga Pełka i Kacper Kuształo oraz przedszkolak Lenka Małachowska. Książeczkę do druku przygotowała Bernadeta Małachowska, a fotografie wykonała Ewa Lubińska, która napisała też słowo wstępne. Książeczki niedługo trafią do rąk rodziców.


Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB