Wtorek, 25 czerwca 2019 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Urząd kupił nowy sprzęt do ćwiczeń korekcyjnych

2018-04-13 14:04:40 (ost. akt: 2018-04-13 15:09:49)
Od lewej: Ewa Lubińska, Bernadeta Małachowska, burmistrz Jacek Wiśniowski oraz Piotr Szutowicz

Od lewej: Ewa Lubińska, Bernadeta Małachowska, burmistrz Jacek Wiśniowski oraz Piotr Szutowicz

Autor zdjęcia: Patrycja Raszewska

Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim kupił akcesoria przeznaczone do ćwiczeń korekcyjnych. To jeden z punktów projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy".

Te akcesoria to: taśmy rehabilitacyjne, laski gimnastyczne, maty korekcyjno-masujące "Jeżyk Mini", woreczki i szarfy gimnastyczne, koła gimnastyczne hula-hop oraz maty do ćwiczeń fitness.

Sprzęt trafi do wszystkich szkól i przedszkoli Lidzbarka Warmińskiego. Urząd kupił też atlasy dla osób prowadzących zajęcia korekcyjne w poszczególnych placówkach. W przygotowaniu jest też broszura z instruktażem dla rodziców.

Od 7 maja zacznie się kolejny etap projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy". Najstarsze grupy przedszkolaków oraz uczniowie szkół podstawowych będą korzystały z zajęć nauki pływania i ćwiczeń korekcyjnych na basenie.

— Rozszerzyliśmy zajęcia i teraz poza nauką pływania dzieci będą wykonywały ćwiczenia typowe dla korekty wad postaw ciała — wyjaśnia burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Zajęcia na basenie Term Warmińskich będą się odbywały raz w miesiącu. Natomiast realizacja całościowa programu obejmującego zajęcia korekcyjne w szkołach i przedszkolach rozpocznie się 1 września.Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB