Poniedziałek, 21 października 2019 Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Spotkanie w ministerstwie

2018-01-10 10:00:00 (ost. akt: 2018-01-10 09:59:50)
Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego spotkał się kolejny raz z Minister Edukacji Anną Zalewską w sprawie projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy"

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego spotkał się kolejny raz z Minister Edukacji Anną Zalewską w sprawie projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy"

Autor zdjęcia: materiały UM

Jutro, 11 stycznia w Sali Lustrzanej Ministerstwa Sportu i Turystyki burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski zaprezentuje wyniki pierwszego etapu projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" przedstawicielom trzech ministerstw.

Burmistrz Wiśniowski był 5 stycznia kolejny raz w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie rozmawiał z minister Anną Zalewską, którą zainteresował realizowany w naszym mieście projekt.

Warto też przypomnieć, że projekt "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" swoim patronatem objął już wiceminister sportu i turystyki Jan Widera. Teraz burmistrz zainteresował też tą szczególną inicjatywą Ministerstwo Zdrowia.

— W piątek miałem okazję i przyjemność w imieniu Jana Widery Wiceministra Sportu i Turystyki oraz własnym przekazać zaproszenie dla pana Zbigniewa J. Króla Wiceministra Zdrowia oraz Macieja Kopcia, Wiceministra Edukacji Narodowej na spotkanie podsumowujące I etap programu " Lidzbark Warmiński bez wad postawy " — relacjonuje burmistrz Jacek Wiśniowski. — Spotkanie przedstawicieli trzech ministerstw to wynik wielomiesięcznej pracy i uporu, którego nie brakuje. Celem jest kompleksowy projekt diagnozy i zapobiegania wadom postawy wśród dzieci i młodzieży, ale też przeciwdziałania otyłości, który to należy wprowadzić do ramówki programu szkolnego jako wieloletni rządowy projekt.

Dziękuję za wsparcie Ministerstwu Sportu i Turystyki, Ministerstwu Edukacji Narodowej, Ministerstwu Zdrowia. Myślę że damy radę wprowadzić program do wszystkich szkół w Polsce. Dziękuję mojej grupie inicjatywnej projektu w składzie: Iwona Łagocka, Grażyna Rysik, Ewa Lubińska, Maria Grzegorzewska, Katarzyna Radulewicz, Tomasz Naumczyk, Wojciech Korzeniewski, Piotr Pasternak, Andrzej Dryzelenko i Jeremi Sciepurko. A także Grupie Roboczej — Piotrowi Szutowicz i Pawłowi Piątkowi.

W ubiegłym tygodniu spotkała się też w urzędzie miasta kolejny raz grupa inicjatywna. Podsumowano dotychczasowe działania i zaplanowano działania na najbliższe miesiące. Bardziej precyzyjne plany zostały jednak odłożone do czasu spotkania w Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W najbliższym czasie ruszą badania dzieci i młodzieży, która nie została objęta badaniami w pierwszym etapie. Na stronie internetowej www.lwbezwadpostawy.pl oraz na stronie FB projektu zostaną podane szczegóły dotyczące terminów składania zgód na badania przez rodziców oraz inne informacje związane z postępem projektu.

Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB