Poniedziałek, 21 października 2019 Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Projekt „Lidzbark Warmiński bez wad postawy"

2017-12-08 12:56:31 (ost. akt: 2017-12-08 13:01:08)

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i problemom społecznym, wdrożyła Program profilaktyki wad postawy i skoliozy (bocznych skrzywień kręgosłupa) oraz wad w obrębie kończyn dolnych u dzieci i młodzieży „Lidzbark Warmiński bez wad postawy”.

Wady postawy dzieci i młodzieży oraz otyłość stanowią bardzo poważny problem społeczny. Są coraz powszechniejsze, sprzyja im między innymi siedzący tryb życia. Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wraz z pomysłodawcami projektu i powołanym przez niego specjalnym do tego projektu zespołem postanowił przyjrzeć się temu problemowi i wdrożyć działania profilaktyczne.
W projekcie użyte zostało między innymi urządzenie o nazwie kineod oraz podoskopu, którym fizjoterapeuci z przychodni lekarskiej „Medical” precyzyjnie zbadali i opisali wady kręgosłupa, klatki piersiowej oraz kończyn dolnych np. płaskostopie, stopy koślawe, czy szpotawe.
Rodzice otrzymali indywidualnie wyniki na wydruk oraz na płytach CD z opisem badania ich dzieci. Badanie jest nieodpłatne, wykonane na koszt miasta.
W ramach projektu zostaną przeszkoleni wybrani nauczyciele, wychowawcy,
a rodzice dostaną instruktaż, który pozwoli im ćwiczyć z dziećmi także w domach. W roku 2019 jeszcze raz zostaną przeprowadzone badania w celu sprawdzenia rezultatu działań profilaktycznych.

Przykładowy opis stanu kręgosłupa przez urządzenie kineod
Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB