Piątek, 23 sierpnia 2019 Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Przed nami podsumowanie kolejnego etapu projektu

2017-12-04 14:03:56 (ost. akt: 2017-12-13 16:38:23)
Ćwiczenia stabilizacyjne kręgosłupa

Ćwiczenia stabilizacyjne kręgosłupa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Na 15 grudnia 2017 urząd miasta planuje konferencję podsumowującą kolejny etap działań w ramach projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" — programu profilaktyki wad postawy i skoliozy (bocznych skrzywień kręgosłupa) oraz wad w obrębie kończyn dolnych u dzieci i młodzieży.

Warto więc przyjrzeć się temu co do tej pory zostało zrobione w sprawie tego profilaktycznego projektu oraz planom.

W ramach programu „Lidzbark Warmiński bez wad postawy” zostały przeprowadzone następujące działania:

— Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego pan Jacek Wiśniowski powołał zespół ds. realizacji projektu
— Został opracowany przez dr. Jaremiego Sciepurko na zlecenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński program „Lidzbark Warmiński bez wad postawy – program profilaktyki i korekcji wad postawy i skoliozy (bocznych skrzywień kręgosłupa) oraz wad w obrębie kończyn dolnych u dzieci i młodzieży.”
— Został przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs na logo programu.
— Uruchomiono na Facebooku profil Lidzbark Warmiński bez wad postawy, na którym na bieżąco podawane są informacje o programie ale również o profilaktyce wad postawy, właściwych nawykach.
— Przeprowadzona została akcja informacyjna w mediach lokalnych.
— W okresie od 10 lutego do 10 marca 2017 burmistrz wraz z członkami zespołu odbył 13 spotkań z rodzicami w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz gimnazjach.
(w spotkaniach wzięło udział około 800. Na każdym omawiane były założenia programu, metodologia badań oraz planowana profilaktyka i korekcja).
— 5 kwietnia odbyło się również otwarte spotkanie dla mieszkańców miasta w Lidzbarskim Domu Kultury. Wzięli w nim udział przedstawiciele sekcji i klubów sportowych działających na terenie Lidzbarka Warmińskiego (gościem spotkania był Łukasz Kadziewicz - polski siatkarz reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk oraz wicemistrz świata z 2006 roku, 6 grudnia 2006 roku Prezydent Polski Lech Kaczyński odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi za „wybitne osiągnięcia sportowe”).
— 10 kwietnia Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wystąpił o patronat nad programem do Ministra Sportu i Turystyki. 19 czerwca projekt otrzymał patronat honorowy Podsekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki pana Jana Widery
— W okresie od 10 kwietnia do 10 maja została przeprowadzana akcja zbierania zgód od rodziców na przeprowadzenie badań. Do projektu zostało zgłoszone 1600 dzieci z lidzbarskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
— Do końca października 2017 trwały badania dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach Lidzbarka Warmińskiego.
— W listopadzie 2017 odbył się cykl spotkań z rodzicami, podczas których przedstawiciel przychodni lekarskiej Medical fizjoterapeuta Maciej Lasocki przekazał wyniki badań rodzicom (na płytach CD i na papierze) wraz z ich opisem a burmistrz Jacek Wiśniowski omówił kolejne etapy realizacji projektu i podsumował dotychczasowe działania.

Plany:
— rozpoczęcie cyklu szkoleń, przygotowanie wytycznych dla realizujących zadania projektu (styczeń - grudzień 2018),
— weryfikacja realizacji zadań Projektu, ponowne badania i porównanie wybranych parametrów, opracowanie raportu, publikacje wyników (styczeń 2019),
— przedstawienie know - how zainteresowanym instytucjom i Urzędom, udział w konferencjach (luty 2019)

Warto przypomnieć:
Badanie dla rodziców jest nieodpłatne, wykonane na koszt miasta. Przeszkoleni zostaną wybrani nauczyciele, wychowawcy, a rodzice dostaną instruktaż, który pozwoli im ćwiczyć z dziećmi także w domach.

Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB