Poniedziałek, 21 października 2019 Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Zespół do spraw realizacji projektu

2017-12-04 11:18:47 (ost. akt: 2017-12-13 16:55:10)
Zespół do spraw realizacji projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" oraz burmistrz Jacek Wiśniowski

Zespół do spraw realizacji projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" oraz burmistrz Jacek Wiśniowski

Autor zdjęcia: Katarzyna Radulewicz

Jeszcze w ubiegłym roku, czyli w roku 2016 burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski powołał zespół do spraw realizacji projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy".

W skład zespołu weszli: Tomasz Naumczyk, Katarzyna Radulewicz, Andrzej Dryzelenko, Wojciech Korzeniewski, Ewa Lubińska, Iwona Łagocka, Piotr Pasternak, Grażyna Rysik-Rakowska, Jaremi Sciepurko.

Na początku roku 2017 odbył się cykl spotkań z rodzicami w lidzbarskich szkołach i przedszkolach, w których oprócz burmistrza Jacka Wiśniowskiego brali udział także członkowie wspomnianego zespołu.

Wtedy to rodzice zostali po raz pierwszy poinformowani o projekcie i mogli zadać frapujące ich pytania z zakresu rozpoczętego projektu. Następnie otrzymali druki zgody na badania. I tak projekt został uruchomiony.
Od tamtej pory miasto przebadało 1650 dzieci.

Członkowie zespołu brali też udział w kolejnych spotkaniach, między innymi podczas przekazywania wyników badań. Spotykają się także we własnym gronie, by zaplanować kolejne działania i podsumować wykonane już etapy projektu.

Wady postawy u dzieci i młodzieży są coraz powszechniejsze, dlatego projekt "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" ma tak wielkie znaczenie.

— Wiem jak ważne jest zdrowie młodych ludzi — powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski — Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że współcześnie młodzi ludzie bardzo dużo czasu spędzają w pozycji statycznej w szkole i w domu przy komputerach, o wiele więcej niż my w czasach naszego dzieciństwa. To oczywiście odbija się na ich postawach, dlatego ważne jest aby wady postawy wykrywać jak najszybciej i wdrożyć intensywne ćwiczenia korekcyjne, rehabilitację, ale żeby przyniosły odpowiedni skutek, najpierw trzeba zrobić rozpoznanie, czyli zbadać dziecko i indywidualnie dobrać ćwiczenia.
lub

Polub nas na Facebooku:

Zespół do spraw realizacji projektu

Zespół do spraw realizacji projektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB